Apple ID co to jest?

Korzystanie ze sprzętu niezawodnej firmy Apple nieodzownie łączy się z używanie tak zwanego Apple ID. Apple ID co to jest? Do czego się nam przydaje?

Apple ID – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując, Apple ID to swego rodzaju konto, które umożliwia zalogowanie się do absolutnie wszystkich usług i urządzeń firmy Apple. Przeważnie identyfikatorem pozwalającym na zalogowanie się do Apple ID jest wybrany przez nas adres mailowy, choć w niektórych krajach istnieje możliwość używania w tej roli także numeru telefonu komórkowego. Jest tak na przykład w kontynentalnej części Chińskiej Republiki Ludowej oraz w Indiach.

Z jakimi urządzeniami działa Apple ID?

Odpowiedź krótka zamykać mogłaby się w twierdzeniu, że Apple ID działa z absolutnie każdym urządzeniem Apple. Taka po prostu jest prawda. Użyjemy go do każdego modelu telefonu typu iPhone, ale także do iPada oraz iPada touch. Podobnie jest z komputerami, na przykład bardzo popularnego typu macbook. Serwis tych urządzeń jest dzięki temu bardzo wygodny i prosty. Za pomocą Apple ID możemy zalogować się także do Apple TV, oraz do komputera stacjonarnego, czyli tak zwanego PC. Możemy użyć go nawet do logowania na strony internetowe wspierane lub tworzone przez oddziały firmy Apple.

Do czego można się zalogować za pomocą Apple ID?

Apple ID umożliwia zalogowanie się nie tylko do urządzeń firmy Apple, ale także wspieranych przez markę aplikacji i systemów. Dzięki niemu zalogujemy się więc nawet do tak podstawowej dla funkcjonalności wszystkich urządzeń aplikacji jak iCloud. Dodatkowo użyjemy go także do logowania do aplikacji iTunes, a także App Store – umożliwiającej pobieranie kolejnych aplikacji. Apple ID umożliwia także korzystanie z FaceTime, umożliwiającej wykonywanie połączeń telefonicznych oraz wideo między różnymi urządzeniami, a także iMessage – komunikatora internetowego opracowanego przez markę Apple, która umożliwia wysyłanie wiadomości działających na takiej samej zasadzie jak popularne wiadomości SMS i MMS.

Jakie są korzyści płynące z Apple ID?

Dzięki Apple ID mamy nadzór nad wszystkimi urządzeniami i usługami, do których jesteśmy aktualnie zalogowani. Dzięki temu, że przy pomocą tego jednego konta możemy zalogować się do wszystkich urządzeń, usług i aplikacji nie musimy pamiętać wielu różnych, skomplikowanych haseł i zaprzątać sobie tym głowy. Apple ID jest uniwersalne dla wszystkich produktów firmy Apple. Wystarczy stworzyć je raz, zapamiętać hasło i nie ma potrzeby ponownej rejestracji przy korzystaniu z kolejnych usług. Dzięki korzystaniu z tego jednego konta będziemy mogli swobodnie logować się już wszędzie. Apple ID umożliwia także wyszukiwanie zagubionych urządzeń, na przykład za pomocą funkcji zwanej “znajdź mój iPhone”.

Kiedy możemy mieć problemy z używaniem Apple ID?

Apple ID co to jest?Apple ID jest bardzo przydatne, ale nie niezawodne. Są sytuacje, w których korzystanie z jakichkolwiek funkcji na telefonie staje się niemożliwe. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy zniszczeniu ulega ekran, wyświetlacz lub bateria. Jeśli tak się stanie, musimy znaleźć punkt usługowy, który zajmuje się naprawą sprzętu firmy Apple. Możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wpisanie w wyszukiwarce frazy zawierającej słowo „apple” oraz nazwę miejscowości, w której aktualnie się znajdujemy i szukamy pomocy. Będzie to na przykład: apple naprawa Szczecin. Drugim jest sposobem jest wyszukanie punktu, który zajmuje się konkretną usługą dla konkretnego urządzenia. Wówczas będziemy wyszukiwać nazwy usługi zestawionej z nazwą urządzenia. Może to być więc wymiana szybki apple watch 3 lub wymiana baterii iPhone 8Takiego wyszukiwania możemy dokonać na każdym urządzeniu, poza oczywiście tym uszkodzonym. Jeśli jesteśmy w kryzysowej sytuacji, możemy poprosić o przysługę nawet przychodnia. Wyszukiwarka szybko odnajdzie najbliższy punkt i pokaże go na mapie. Punkty naprawiające sprzęt Apple znaleźć można dosłownie wszędzie, więc na pewno nie zostaniemy bez pomocy, nieważne gdzie się akurat znajdujemy.

Czy można odzyskać utracone hasło do Apple ID?

Oprócz uszkodzenia sprzętu wszystkim nam przydarzają się również rzeczy zupełnie trywialne takie jak na przykład zapominanie haseł do różnych urządzeń. Na szczęście odzyskiwanie hasła do Apple ID jest możliwie, co więcej wcale nie jest trudne. Hasło można po prostu wyzerować. Wystarczy zalogować się do niego na jakimkolwiek uwierzytelnionym już urządzeniu. Może to być na przykład iPhone lub Macbook. Następnie należy wejść w ustawienia, wybrać zakładkę hasło i ochrona, a ostatecznie wybrać opcję: zmień hasło. Hasło zmieniamy w takim wypadku zgodnie z procedurą wyświetlającą się na ekranie. Wystarczy, że będziemy wykonywać wyświetlające się polecenia, system nas poprowadzi. Gdy nie udało się przeprowadzić zmiany hasła, możemy skorzystać z usługi Wsparcie Apple. Musimy skorzystać wówczas z urządzenia zaufanej osoby i pobrać rzeczoną aplikację. Jeśli wciąż mamy jakieś problemy z odzyskaniem hasła, apple autoryzowany serwis pospieszy nam tutaj z pomocą. Można z niego skorzystać zdalnie lub osobiście.