Jak odpowiednio dbać o pościel hotelową?

Niezbędnym działaniem w każdym hotelu jest zapewnienie gościom świeżej i czystej pościeli. Kluczowym elementem pozwalającym na utrzymanie poduszek i kołder w dobrej kondycji jest zaopatrzenie ośrodka w produkty dobrej jakości. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że komponenty te będą często prane, dlatego też materiał musi zapewniać taką możliwość i nie niszczyć się po kilku praniach. Podkreślić należ fakt, że pościel pensjonatu musi zawsze prezentować się nienagannie. Jak należy postępować z pościelą, żeby zapewnić taki rezultat?

Czy pościel hotelową można wybielać?

W celu utrzymania nieskazitelnej bieli właściciele hoteli niejednokrotnie stosują środki wybielające. Taki zabieg przyczynia się do tego, że produkt rzeczywiście jest biały, jednakże przez to ulega szybszej eksploatacji. W rezultacie hotel narażony jest na częstszą wymianę pościeli i dodatkowe koszty. W tym celu warto zamiast chemicznych wybielaczy, zainwestować w ekologiczne środki, które nie mają w swoim składzie chloru. Wówczas ryzyko uszkodzenia tkaniny będzie znacznie niższe.

W niektórych ośrodkach pościel prana jest z uwzględnieniem trzech etapów. Na początku stosuje się pranie wstępne z detergentem. Następnie drugie pranie, podczas którego wykorzystuje się preparat zmiękczający. W ostateczności stosuje się pranie samym wybielaczem.

Podczas prania pościeli hotelowej ważna jest odpowiednia temperatura

pościel hotelowa

Bardzo wiele osób, jest w przeświadczeniu, że w celu usunięcia plam z pościeli, ręczników i innej bielizny hotelowej konieczne jest zastosowanie wysokiej temperatury. Jednakże nie zawsze taki proceder jest właściwym działaniem. Podkreślić należy fakt, że pranie w wysokiej temperaturze usuwa uporczywe zabrudzenia, ale z drugiej strony przyczynia się do szybszej eksploatacji tekstyliów hotelowych. Dlatego też w tym aspekcie koniecznie trzeba przestrzegać kilku zasad. Do prania trzeba stosować chłodną wodę, gdyż zbyt gorąca woda może spowodować zniszczenie tkaniny. Wyjątkową sytuacją są bardzo uporczywe plamy. Pamiętać należy także o tym, żeby prawidłowo załadować urządzenia przeznaczone do prania bielizny. Bawełna jest materiałem wykazującym dużo większą odporność na uszkodzenia spowodowane przez wysoką temperaturę. Biorąc pod uwagę powyższe, w celu pozbycia się trudnych zabrudzeń produkty można prać w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Natomiast kolorowe tkaniny bawełniane należy prać w warunkach termicznych, które nie przekraczają 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu zmniejszy się niebezpieczeństwo utraty koloru.

Przepełniony bęben doprowadzi do tego, że środek piorący nie rozprowadzi się dobrze. W związku z tym niektóre plamy mogą nadal pozostać na pościeli.

Istotnym czynnikiem jest również suszenie. Zauważyć należy, że pościel hotelowa nie powinna być suszona w wysokiej temperaturze. Takie warunki mogą prowadzić do pogorszenia jakości tkaniny, a także jej żywotności. Warto w ogóle zrezygnować z suszenia mechanicznego. To sprawia, że uda nam się ograniczyć niebezpieczeństwo uszkodzenia materiału. Inny element dotyczy ochrony przed szkodliwym działaniem na środowisko naturalne.

Czy pościel hotelowa powinna być poddana krochmaleniu?

Krochmalenie jest jak najbardziej wskazane, jeśli chodzi o pielęgnację pościeli hotelowej. Dzięki temu nadamy produktom połysku i usztywniony materiał. Warto w tym celu stosować naturalne krochmale. Podkreślić należy fakt, że krochmalenie powinno nastąpić w czasie ostatniej mokrej fazy prania. Wówczas, gdy materiał jest już czysty, a wszystkie preparaty piorące zneutralizowane.

Jak należy prasować pościel, żeby uzyskać najlepsze efekty?

Bardzo ważnym elementem związanym z pielęgnacją pościeli hotelowej jest prasowanie. Powinno ono być przeprowadzone wtedy, gdy pościel jest jeszcze wilgotna. Jest to faza, która stanowi zakończenie suszenia. Prasowanie pozwala na skuteczne usunięcie zagnieceń. Co więcej, sprawia, że pościel prezentuje się jak nowa.

Co jaki czas należy zmieniać pościel hotelową?

Pranie to jedna kwestia, drugą natomiast jest częstotliwość zmiany pościeli hotelowej. Nie ulega wątpliwości, że pościel hotelowa powinna być zmieniana po każdym gościu. Jednakże czasami klient życzy sobie, żeby zmienić ją jeszcze podczas jego pobytu. W takiej sytuacji trzeba spełnić prośbę klienta. To samo dotyczy także ręczników hotelowych. Regularne pranie, niezależnie od tego, czy korzysta się z pralni zewnętrznej, czy też hotelowej powinno być przeprowadzane sprawnie i bez żadnych opóźnień w tym zakresie.

Czysta i zadbana pościel hotelowa jest wizytówka placówki. Dzięki temu goście zdają sobie sprawę z tego, że korzystają z usług profesjonalistów. W związku z tym koniecznie trzeba podjąć wszelkie starania, aby bielizna hotelowa była zawsze czysta, świeża, a ponadto pachnąca. Takie podejście sprawi, że zyska się to, co najważniejsze dla takiego miejsca, czyli zaufanie, a ponadto dobre opnie odwiedzających. Są to elementy, które dają gwarancję sukcesu dla konkretnego hotelu. Nic nie liczy się w tej branży tak, jak oddanie i zaufanie klientów!

 

Dodaj komentarz