Jak pakować prezenty? Poradnik na wszystkie okazje

Jak pakować prezenty? Poradnik na wszystkie okazje: prezenty to wyjątkowa sprawa. Wręczane są z różnych okazji i najczęściej wiążą się z nimi wielkie emocje i wydarzenia. Śluby, urodziny, chrzciny czy też święta, to doskonale okazje do wręczania podarunków najbliższym i tym, którym chcemy okazać wdzięczność. Chcąc uzyskać oszałamiający efekt, nie wystarczy jedynie sam prezent, ważne jest także jego opakowanie, które tworzy otoczkę dla samej zawartości wnętrza, przygotowuje obdarowywana osoba na prezent i sprawia, że staje się on czymś bardzo wyjątkowym. Jak pakować prezenty, aby uzyskać najlepszy efekt? Metod na zapakowanie prezentu istnieje bardzo wiele, tak naprawdę w tej materii ogranicza nas jedynie wyobraźnia. W zależności od upodobań danej osoby i okazji opakowania prezentów mogą być różne. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które mogą stać się wyjątkową inspiracją lub gotowym pomysłem do zapakowania prezentu.

Pakowanie prezentów – tradycyjny papier

Opakowywanie prezentów w papier jest jedna z najbardziej popularnych metod, na przystrojenie prezentu i ukrycie jego zawartości. W sklepach można znaleźć różnorodne rodzaje papieru prezentowego. Począwszy od tego najbardziej zwykłego, jednak niezwykle efektownego papieru szarego, który daje nieograniczone możliwości aranżacji, poprzez papiery kolorowe, holograficzne, a nawet opalizujące skończywszy na papierach z tematycznymi nadrukami i printami.

Jak pakować prezenty? Poradnik na wszystkie okazjeDo pakowania w papier najlepiej nadają się prezenty o równomiernych kształtach, które można w prosty sposób owinąć nim. Wszelkiego rodzaju pudełeczka, książki, kalendarze czy też inne przedmioty w kształcie figur geometrycznych, doskonale będą wyglądały przybrane papierem prezentowym. Chcąc zapakować prezent w papier, należy wziąć jego arkusz i dokładnie na jego środku położyć przedmiot, następnie zaginając krawędzie do środka, mocujące rogi za pomocą taśmy dwustronnej. Ta metoda daje najbardziej estetyczny efekt.

Wykorzystując do zapakowania prezentu papier szary, w prosty sposób można urozmaicić go różnego rodzaju dodatkami. Chcąc stworzyć rustykalne opakowanie, wystarczy jedynie przewiązać zapakowany prezent sznurkiem jutowym, a następnie wsunąć za niego gałązki gipsówki lub zamocować kilka szyszek. Zamiast kolorowych tasiemek w tym wydaniu sprawdza się doskonale wszelkiego rodzaju koronki. Natomiast kolorowe papiery idealnie skomponują się z kontrastowymi taśmami zawiązanymi w obszerną i fantazyjną kokardę.

Papierowe pudełeczko na drobnostki

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak pakować prezenty, takie jak na przykład drobna biżuteria. W tym celu doskonałym rozwiązaniem okazują się niewielkie pudełeczko, które można samodzielnie wyciąć z ozdobnego sztywnego papieru w domu, wystarczy jedynie znaleźć w internecie szablon, odrysować go i gotowe. W tym przypadku także jedynie wyobraźnia jest ograniczeniem, ponieważ do wykonania pudełeczka można wykorzystać jednokolorowy papier, lub połączyć kilka rodzajów. Takie pudełeczka papierowe, są idealnym opakowaniem dla biżuterii, wszelkiego rodzaju kolczyków czy też bransoletek. Można je swobodnie przyozdabiać dodatkowymi elementami lub opatrzyć bilecikiem.

Trudny prezent

O ile w dwóch poprzednich przypadkach, zapakowanie prezentów nie powinno stanowić żadnego problemu, o tyle cięższą kwestia jest zapakowanie prezentu nieregularnych kwestiach. Nie oznacza to jednak, że nie można tego zrobić. W tym przypadku sprawdzi się kawałek materiału w stylu tiulu lub ozdobna folia prezentowa. Ich łatwość formowania, pozwala na stworzenie eleganckiego zawiniątka, które po przewiązaniu kokardą lub wstążką prezentuje się z pewnością o wiele bardziej efektownie niż tradycyjna nudna torebka. Metoda ta sprawdza się także u osób, które nie mają cierpliwości do tradycyjnego pakowania prezentów w papier. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu można dodać na dno pakunku, okrągłą formę wycięta na przykład z kartonu ozdobnego.

Opakowania tematyczne

Obdarowywanie prezentami to niełatwa sztuka, aby sprawić dane osobie przyjemność, trzeba przede wszystkim znać jej upodobania i gust, a także potrzeby, aby móc trafić z prezentem. Posiadając tego typu wiedzę, można ją sprytnie wykorzystać w trakcie pakowania prezentu. Sprawiając, że będzie on już samym swoim opakowaniem nawiązywał na przykład do pasji danej osoby lub wydarzenia, z którego okazji zostaje wręczony prezent. Pakując prezent z okazji awansu dla mężczyzny, zamiast tradycyjnego papieru, można pokusić się na przykład o dodanie na jego powierzchni krawatu, który będzie nawiązywał do wydarzenia w życiu tej osoby. Natomiast pasjonat czterech kółek z pewnością ucieszy się z prezentu zapakowanego w kształcie auta.

Odpowiadając zatem na pytanie, jak pakować prezenty, można robić to na wiele sposobów, zarówno bez wysiłku, wsuwając je jedynie do torebki prezentowej, jak takie wkładając w to całe swoje serce i personalizacja w pełni opakowanie. Obdarowywanie to w końcu jedna z najlepszych przyjemności, dlatego nie warto odbierać sobie przyjemności płynącej z tej czynności.

angielski