Jak wybrać odpowiednią hurtownię sztucznych kwiatów?

Jak wybrać odpowiednią hurtownię sztucznych kwiatów? Wybór odpowiedniej hurtowni sztucznych kwiatów nigdy nie jest łatwy. Na rynku każdego roku powstaje kilkanaście nowych hurtowni, które zachęcają nie tylko różnorodnością wyboru, ale również atrakcyjną ceną, która często nas kusi. W jaki sposób wybrać najlepszą hurtownię, z którą nawiążemy długoterminowe relacje?

Cena

Pierwszym z czynników, który powinniśmy brać pod uwagę wybierając hurtownię sztucznych kwiatów, są oczywiście ceny oferowanych produktów. Bardzo często zdarza się, że ceny są celowo wywindowane w górę, aby automatycznie zwiększyć utarg hurtowni ze sprzedaży kwiatów. Nasza rola w tym, aby skutecznie omijać takie hurtownie, ponieważ możemy na takim interesie stracić naprawdę spore pieniądze. Warto również bacznie zwracać uwagę na hurtownie, które oferują bardzo niskie ceny. Zaniżone ceny są często synonimem kiepskiej jakości, na którą w dzisiejszych czasach nie możemy sobie pozwolić. Kiepskiej jakości kwiaty z całą pewnością nie podbiją serc konsumentów końcowych i prędzej czy później zdecydują się oni na wybór kwiatów od innego dostawcy niż my. Straci na tym nie tylko nasz portfel, ale również marka osobista. Współpracę powinniśmy podpisywać z takimi hurtowniami sztucznych kwiatów, w których doskonale wiemy, za co płacimy, a ceny nie odbiegają od rynkowych. Wtedy mamy pewność, że natrafiliśmy na solidnego kontrahenta.

Szybkość dostawy

Innym czynnikiem, który również powinien być dla nas drogowskazem przy wyborze hurtowni sztucznych kwiatów, jest szybkość dostawy. Bardzo często zdarza się, że nasi klienci potrzebują kwiatów nawet w ciągu kilku godzin. Jeżeli nie mamy na stanie odpowiedniego asortymentu, szybkość dostawy ze strony hurtowni, może dosłownie uratować nasz biznes. Umiejętność współpracy w kryzysowych sytuacjach pozwala nawiązywać długie współprace, które będą korzystne nie tylko dla hurtowni, ale również dla jej klientów. Przed wyborem hurtowni warto dowiedzieć się, w jaki sposób realizuje ona dostawy kwiatów do klientów. Jeżeli jakiś etap przygotowania wysyłki nie przypadnie nam do gustu, możemy poprosić właściciela hurtowni, aby został on zmieniony pod nasze oczekiwania. Oczywiście części kwestii logistycznych nie da się pominąć, ale solidna hurtownia powinna zapewnić choćby minimalną możliwość personalizacji dostawy do klienta. Dzięki takiemu wyjściu naprzeciw hurtownia może stać się numerem jeden w swojej okolicy, a nawet w całym kraju. Jest to zatem gra warta świeczki.

Czytaj więcej:

Jakość wykonania

Hurtownia sztucznych kwiatów powinna być synonimem jakości. To właśnie jakość sztucznych kwiatów będzie bardzo mocno wpływała na to, czy klienci będą chcieli wracać po kolejne transze kwiatów. Niezwykle ważne są surowce, z których są wykonane kwiaty. Jest to kluczowy punkt, którego złe zaprojektowanie, może znacząco obniżyć jakość produktu końcowego. Nie bez znaczenia jest również sposób przechowywania sztucznych kwiatów. Przechowywanie w miejscach nasłonecznionych może spowodować wyblaknięcie kolorów, co znacząco zmniejszy wrażenia estetyczne. Produkując oraz przechowując kwiaty, należy myśleć o tym, że część z nich nie zostanie sprzedana od razu po wyprodukowaniu. Ich późniejsze odpowiednie magazynowanie może być na wagę złota. Kupując kwiaty od hurtowni, powinniśmy dowiedzieć się, jak dawno zostały one wyprodukowane oraz w jakich warunkach były przechowywanie. Takie informacje mogą być dla nas bardzo przydatne, ponieważ zapewne nikt nie chce kupić kwiatów, które prawdopodobnie za kilka tygodni lub miesięcy stracą swój pierwotny koloryt.

Profesjonalne doradztwo hurtowni sztucznych kwiatów

Mogłoby się wydawać, że głównym zadaniem hurtowni sztucznych kwiatów jest tylko i wyłącznie sprzedaż wysokiej jakości kwiatów. Niestety nie jest to już aktualne od co najmniej kilku lat. Jeżeli hurtownia w dzisiejszych czasach chce osiągnąć sukces, musi dać znacznie więcej od siebie. Jedną z takich rzeczy jest profesjonalne doradztwo. Do hurtowni często zgłaszają się firmy oraz klienci indywidualni, którzy nie są specjalistami w zakresie florystyki. Zadaniem hurtowni powinno być przybliżenie tematyki branży florystycznej i wskazanie najlepszych rozwiązań wyjścia z danej sytuacji. Dzięki temu klient końcowy będzie w 100% usatysfakcjonowany, a hurtownia zyska kolejnego klienta, który zostanie z nią na dłuższy czas. I to wszystko przez profesjonalne doradztwo, które zaoferowali. Wybór hurtowni (nie tylko ze sztucznymi kwiatami) zawsze jest ryzykownym tematem. Bardzo łatwo trafić na nieuczciwych kontrahentów, którym nie zależy na dobru naszego biznesu. Jeżeli wśród znajomych mamy osoby prowadzące firmy, które mają kontakt z takimi hurtowniami, warto wspomóc się radą. Być może uda nam się uniknąć problemów i kłopotów, na które moglibyśmy natrafić w momencie szukania hurtowni na własną rękę. Będąc z polecenia mamy również szansę na atrakcyjną zniżkę w danej hurtowni. Zdecydowanie warto upominać się o takie zniżki, gdyż nawet kilkuprocentowa zniżka w dłuższej perspektywie czasu, może przynieść bardzo duże oszczędności, które będziemy mogli przeznaczyć na rozwój naszego biznesu.