Kto powinien założyć szkło hartowane na telefon?

Kto powinien założyć szkło hartowane na telefon? Powszechnie stosowane dzisiaj smartfony z pewnością nie należą do najbardziej wytrzymałych sprzętów elektronicznych. Są one bardzo nietrwałe, a do tego mają jeden, bardzo słaby punkt, jakim są ich wyświetlacze. Przeważnie ulegają one rychłemu porysowaniu się, a często także pękają zaledwie po kilku miesiącach intensywnego użytkowania. Stosując szkła hartowane na telefon, można łatwo przedłużyć ich żywotność i sprawić, że wyświetlacz smartfona wytrzyma nawet kilka lat bez żadnego szwanku.

Skuteczność szkieł hartowanych na telefon

Kto powinien założyć szkło hartowane na telefon?Szkła hartowane są jedną z wielu metod na przedłużenie żywotności swojego telefonu. Pomimo że różni producenci starają się produkować swoje telefony tak, by szkła spełniały pewne kryteria, bardzo często i tak finalny efekt pozostawia wiele do życzenia. Nawet ekrany w modelach smartfonów wartych kilka tysięcy złotych nie są na tyle wysokiej jakości, aby podołać wymaganiom większości klientów. Paradoksalnie im droższy telefon, tym ekran często jest bardziej delikatny, gdyż spełnia powyższe kryteria co do jakości obrazu, rozdzielczości i ilości kolorów. Słabsze telefony zaś mogą charakteryzować się nieco mocniejszymi ekranami. Najcenniejsze pod względem odporności na uszkodzenie mechaniczne są wyświetlacze smartfonów ze stosunkowo niewielką przekątną ekranu, która sprawia, że sam ekran nie jest aż tak podatny na pękanie. Niestety nawet wtedy niezabezpieczone niczym ekrany dość szybko się rysują, co nie jest korzystne w kontekście długotrwałego użytkowania jednego aparatu.  Szkła hartowane na telefon są aktualnie najbardziej skuteczną metodą na ochronę wyświetlacza i są w stanie ochronić go w wielu, nawet ekstremalnych sytuacjach.

W jakich sytuacjach sprawdzą się szkła ochronne?

Szkła ochronne sprawdzą się w wielu codziennych, ale także wyjątkowych sytuacjach. W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że wysokiej klasy szkła hartowane na telefon są odporne na niemalże wszystkie, przypadkowe otarcia i zarysowania, które nie są pokłosiem działania dużych sił, albo ocierania się o bardzo ostre i twarde przedmioty. Niektóre, najmocniejsze wersje szkieł hartowanych są jednak w stanie wytrzymać nawet bezpośrednie i mocne rysowanie szkła ostrymi krawędziami, co czyni ekran niezwykle odpornym. Ponadto szkło sprawia, że w momencie wystąpienia silnego nacisku na wyświetlacz lub wręcz uderzenia, cała siła rozkłada się równomiernie na całej powierzchni. To sprawia, że siła jest amortyzowana, a ekran, który w normalnych warunkach by pękł, nadal pozostaje w nienaruszonym stanie. Szkło hartowane na telefon jest w stanie ochronić więc zarówno przed przypadkowymi zarysowaniami wynikającymi z przenoszenia w kieszeniach, torbach, torebkach lub kładzenia w miejscach, w których grozi to stycznością z ostrymi krawędziami, jak i przed upadkami z wysokości nawet przekraczającymi jeden do dwóch metrów. Ciekawą i praktyczną właściwością takich szkieł jest również to, że umożliwiają o wiele łatwiejsze użytkowanie telefonu podczas deszczu lub w momencie, gdy jest on delikatnie zamoczony. Zwykły ekran w takich sytuacjach mocno się zacina, a wręcz niemożliwe staje się jego obsługiwanie, podczas gdy ekran ze szkłem ochronnym wystarczy lekko przetrzeć i już możliwe jest dalsze korzystanie z telefonu, co w przypadku samego, oryginalnego wyświetlacza nie jest takie łatwe.

Komu poleca się założenie szkła hartowanego na telefon?

Zamontowanie szkła hartowanego na telefon wydaje się być bardzo dobrą alternatywą dla kupowania drogich telefonów specjalistycznych, które dedykowane są osobom o podwyższonych potrzebach w stosunku do wytrzymałości. Dotyczy to na przykład osób, które swoje obowiązki służbowe pełnią w terenie lub w trudnych warunkach, takich jak place budowy, las, pola uprawne lub obiekty przemysłowe. Jeśli znajdując się w takich warunkach, często korzysta się z telefonu, niechybnie ulegnie on uszkodzeniu. Dla takich potrzeb produkuje się specjalnie wzmacniane smartfony. Zazwyczaj nie posiadają one jednak tak zaawansowanych parametrów technicznych, jak klasyczne smartfony ogólnodostępne w sklepach. Ponadto nie są raczej dostępne w ofertach sklepów sieci telekomunikacyjnych, a więc trudno jest dostać wraz z podpisaniem nowej umowy. Szkła hartowane na telefon świetnie się sprawdzą, aby zaadaptować zwykłego smartfona do właśnie takich potrzeb.

Ze względu na to, że na rynku istnieją szkła dedykowane niemalże wszystkim, popularnym modelom smartfonów, zakupienie szkła hartowanego do modelu, który się posiada, jest bardzo łatwe i korzystając z wyszukiwarki internetowej, nie stanowi najmniejszego problemu. Poza osobami, które na co dzień używają telefonów w trudnych warunkach, szkła hartowane sprawdzą się u przeciętnych osób, którym często zdarza się upuścić telefon na ziemię, lub odkładać go z nonszalancją, która sprawia, że po kilku miesiącach użytkowania ekran nadaje się jedynie do wymiany.

angielski