Medycyna estetyczna. Jak odmłodzić twarz w godzinę

Medycyna estetyczna jest to dział medycyny, zajmujący się przede wszystkim odwracaniem procesów starzenia się skóry i przeciwdziałaniem mu. Korektuje i usuwa także wszelkie niedoskonałości, które mogą utrudniać codzienne życie, lub po prostu są dla nas nieestetyczne, są to na przykład: blizny, rozstępy, zmarszczki, cellulit i wiele innych. Czyli podsumowując, jej głównym celem jest zapewnienie wyższej jakości życia zdrowym pacjentom, zwiększenie samoakceptacji i zlikwidowanie kompleksów, dzięki czemu pacjent chętniej będzie uczestniczył w życiu społecznym i pewniej czuł się we własnej skórze. Przez lata medycyna estetyczna zdobywała ogromną popularność i stawała się coraz lepiej dostępna dla każdego zainteresowanego. Od lat decyduje się na nią coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy chce pasować do aktualnego kanonu piękna, czuć się wspaniale i brać czynny udział w życiu społecznym, bez żadnych ograniczeń, które biorą się z braku akceptacji swojego wyglądu. Za zabiegi w zakresie medycyny estetycznejp odatek VAT to 23%. Jednak istnieją pewne wyjątki, kiedy zabieg jest wolny od podatku. W jakiej sytuacji? Gdy jest to “świadczenie opieki medycznej”, czyli wtedy gdy lekarz medycyny estetycznej przeprowadza zabieg, ze względu na wskazania medyczne.  

Medycyna estetyczna – kto wykonuje?

Medycyna estetyczna dla kobiet
Zabiegi medycyny estetycznej

Decydując się na konkretny zabieg, przede wszystkim trzeba mieć pewność, że zabieg będzie wykonywała odpowiednio wykwalifikowana osoba. Czyli kto? Uprawnienia do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej posiada wyłącznie lekarz medycyny estetycznej. Odpowiednio wyspecjalizowana osoba, daje nam pewność, że jesteśmy w dobrych rękach, które zapewnią nam największe bezpieczeństwo, taka osoba doskonale  wie jak przeprowadzić zabieg, potrafi odpowiednio reagować w razie wystąpienia komplikacji w czasie zabiegu, umie szybko rozpoznać niepożądane reakcje organizmu, a także dobrać odpowiednie preparaty i narzędzia w oparciu o zdiagnozowane choroby, ponadto posiada fachową wiedzę i odpowie na pytania dotyczące medycyny. Medycyna estetyczna i chirurgia różnią się tym, że na pierwsze składają się w większości zabiegi mało inwazyjne i  nie chirurgiczne, ale jednocześnie są to zabiegi bardziej zaawansowane i ingerujące w głębsze warstwy skóry niż działania kosmetyczne i kosmetologiczne. Po takim zabiegu nie trzeba jednak przebywać w szpitalu. Wybierając zabieg warto zwrócić uwagę na to co ma on przynieść i wybrać ten na którym najbardziej nam zależy, wziąć pod uwagę wszystkie kompleksy z jakimi się zmagamy i o jakim ciele marzymy, co chcielibyśmy poprawić

Medycyna estetyczna przed i po. Co można osiągnąć decydując się na zabieg?

Aktualnie medycyna estetyczna oferuje bardzo szeroką listę zabiegów, każda osoba znajdzie coś w sam raz dla siebie. Bierze pod uwagę prawie każdy estetyczny problem i proponuje szybkie i łatwe rozwiązanie go. Medycyna estetyczna poniżej 30 roku życia nie będzie jeszcze odwracała skutków starzenia się, ewentualnie zapobiegała przedwczesnemu starzeniu się, dla osób poniżej 30 proponuje przede wszystkim wszelkie zabiegi mające na celu wymodelowanie ciała. Można postawić na modelowanie ust, zabiegi ultradźwiękami redukujące cellulit i rozstępy, liposukcję, zmniejszenie cieni pod oczami, usuwanie blizn, zamknięcie lub zwężenie rozszerzonych porów, masaże próżniowe, czy zabiegi z grupy ginekologii i stomatologii estetycznej. Jednak medycyna estetyczna po 40, proponuje do wcześniej wymienionych dołożyć także liftingi skóry, wypełnianie kwasem hialuronowym, zabiegi plazmą, oraz zabiegi poprawiające wygląd piersi – podnoszące lub powiększające, szczególnie dla kobiet, które przebyły ciążę i karmiły piersią. Wybierając medycynę estetyczną po 50 powinniśmy wybierać przede wszystkim zabiegi odmładzające, liftingujące, na przykład lifting nićmi, lub mezoterapię. Odpowiednio dopasowany do naszego ciała i naszych potrzeb zabieg, może pomóc pokochać nasze ciało, zaakceptować je, co będzie skutkowało większą pewnością siebie, uwolnieniem się z największych kompleksów, które mogą pod lat nas ograniczać, będziemy także chętniej brali udział w życiu społecznym i przestaniemy się się siebie wstydzić.  Modelowanie ust czy powiększanie ust kwasem hialuronowym daje znakomite efekty, jeżeli mamy usta pomniejszony lub zniekształcone. Po takim zabiegu czujemy się pewniejsi i bez kompleksów.

Medycyna estetyczna w gabinecie stomatologicznym

Medycyna estetyczna w Warszawie nie ogranicza się wyłącznie do poprawek na zewnątrz ciała (botox), coraz więcej gabinetów stomatologicznych także oferuje zabiegi medycyny estetycznej. Jeżeli zawsze pragnąłeś mieć zniewalający śnieżnobiały uśmiech, to medycyna estetyczna Ci to umożliwi! Nie każdy wie, że ustawienie zębów wpływa na kształt twarzy. Odpowiednie ustawienie zgryzu może skutkować powiększeniem ust, czy wypełnieniem policzków Odpowiednio wyspecjalizowani ortodonci i stomatolodzy z zakresu medycyny estetycznej potrafią wpłynąć na kształt twarzy. Doskonale wiedzą jak wyszczuplić twarz, oraz jak poprawić owal twarzy. 

Dodaj komentarz