Najczęściej popełniane błędy przy wyborze i zakupie sukni ślubnej

Twój ślub już tuż, tuż a Ty nadal nie masz wybranej sukni ślubnej? Obchód po pobliskich salonach i butikach z sukniami ślubnymi dopiero przed Tobą? Najczęściej popełniane błędy przy wyborze i zakupie sukni ślubnej: dzisiaj wyjątkowo skupimy się na błędach jakie najczęściej popełniają przyszłe Panny Młode. Jeżeli zależy Ci na tym, by w tym wyjątkowym dniu czuć się dobrze i wyglądać pięknie to koniecznie skorzystaj z naszych wskazówek znajdujących się w dalszej części artykułu.

Czekanie do ostatniej chwili

To chyba jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety. Zakupy w biegu czy na ostatnią chwilę są najgorsze co możesz dla siebie zrobić, przygotowania do tak ważnego wydarzenia rozpocząć należy już w momencie ustalenia ostatecznej daty ślubu. Wybór i znalezienie wymarzonej sukni ślubnej należy do jednych z trudniejszych zadań z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć w okresie przygotowań. Od czego zatem należy zacząć? Po pierwsze musisz się zainspirować – zakup kilka najnowszych katalogów ślubnych z kreacjami popularnych projektantów, skorzystaj z pomocy internetu – odwiedź blogi i strony poświęcone tematyce kreacji ślubnych i weselnych.

Zastanów się nad tym w jakiej sukni chciałabyś w tym dniu wystąpić, materiale z jakiego ma ona być zrobiona, kroju, dodatkach itp. Im więcej informacji tego typu uda Ci się ustalić na wstępie tym później będzie Ci zdecydowanie łatwiej.

Samotne zakupy?

Rozważasz udanie się na samodzielne zakupy? Swoim wyborem chcesz zaskoczyć wszystkich gości zaproszonych na ślub? Stanowczo odradzamy Ci samotne polowanie – zabierz ze sobą świadkową, zaufaną przyjaciółkę, mamę lub siostrę, które podobnie tak jak Ty znają się na modzie. Partnera pozostaw w domu, pomimo tego, że panowie coraz chętniej uczestniczą w wyborze sukni ślubnej dla swojej narzeczonej to zachęcamy do tego by zakupy odbyły się w babskim gronie, w końcu to Twój przyszły mąż powinien być tą osobą, którą zaskoczyć należy najbardziej.

Pamiętaj by doradców nie było zbyt wielu – jak to się mówi ilu ludzi tyle różnych gustów, słysząc wiele różnych podpowiedzi i opinii, podjęcie ostatecznej decyzji z pewnością nie będzie wówczas takie proste jak Ci się wydawało.

Liczysz się tylko ze swoim zdaniem?

Najczęściej popełniane błędy przy wyborze i zakupie sukni ślubnejNiestety ale to co najgorsze możesz dla siebie zrobić, oczywiście jak na przyszłą Pannę Młodą przystało w Twojej głowie powinien pojawić się pomysł na siebie, nie mniej jednak warto jest czasami posłuchać tego co mają do powiedzenia inni – nie ustawaj przy swoim. Nie każda z nas bowiem dobrze będzie wyglądała w sukni ślubnej o fasonie typowej bezy, kreacja dopasowana musi być do sylwetki tak by jednocześnie podkreślała wszystkie atuty i ukrywała mankamenty. W sukni ślubnej musisz nie tylko dobrze wyglądać ale i dobrze się w niej czuć. Skorzystaj zatem z cennych uwag profesjonalnej obsługi salonów i butów ślubnych, weź do serca rady i wskazówki osób, które towarzyszą Ci w tej trudnej chwili. Przymierz kilka różnych modeli sukien ślubnych – upatrzoną przez siebie, wybraną przez stylistę oraz przyjaciółkę, dzięki temu zobaczysz w czym tak naprawdę wyglądasz rewelacyjnie a kiedy w oczach Twoich najbliższych pojawią się łzy wzruszenia to możesz być pewna, że to właśnie jest ta idealna suknia ślubna.

Kuszące promocje i atrakcyjne ceny

Jak to zwykle w życiu bywa poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej nie kończą się na wizycie w jednym salonie. Często gonimy nie tylko za modą ale także i za atrakcyjnymi cenami. Niestety specjaliści ostrzegają przed dokonywaniem pochopnych decyzji zwłaszcza w tak ważnej kwestii jaką jest zakup sukni ślubnej. Oczywiście nie każda promocja jest zła, czasami za naprawdę okazyjną cenę można upolować suknię wartą o wiele więcej.

W salonach i butikach ślubnych dostać można tzw. sample czyli modele próbne poszczególnych sukni. To właśnie te kreacje kilka razy dziennie przymierzane są przez setki kobiet, które podobnie tak jak Ty poszukują tej idealnej sukni. Niekiedy “sample” można kupić od ręki w dużo niższej cenie, zanim jednak podejmiesz właśnie taką decyzję zwróć uwagę na stan wybranej sukni. Sprawdź czy nie jest zabrudzona, porwana, wygnieciona, odbarwiona itp. Bardzo często w parze wraz z atrakcyjną ceną idzie niska jakość produktu.

Podobnie jest z zakupami przez internet. Sklepy online kuszą zarówno niskimi cenami jak i bogatą ofertą, niestety zakup sukni ślubnej w sklepie internetowej praktycznie zawsze kończy się fiaskiem. Produkt w atrakcyjnej cenie, wykonany jest zazwyczaj z kiepskiej jakości materiału przez co koniec końców znacznie odbiega od reklamującej go fotografii. Problemem może być również dobranie właściwego rozmiaru i modelu sukni.

Tak właśnie prezentują się cztery z najczęściej popełnianych błędów przez kobiety, które w niedługim czasie staną przed ślubnym kobiercem. Postaraj się przestrzegać tych kilku wyżej wymienionych prostych zasad a Twoje ślubne zakupy z pewnością zakończą się sukcesem co z kolei przełoży się na Twój wygląd i samopoczucie w tym wielkim i niezwykle ważnym dniu.

angielski