Najważniejsze elementy wyposażenia salonu kosmetycznego

Najważniejsze elementy wyposażenia salonu kosmetycznego  – w obecnych czasach salony kosmetyczne cieszą się dużym powodzeniem. Jednak, zanim zdecydujemy się na otworzenie własnego studia, powinniśmy zastanowić się, co będzie niezbędne do kompletnego wyposażenia gabinetu. Utrzymanie odpowiedniego standardu zapewni bezpieczeństwo, a także poprawi komfort klientów. 

Wygodny i solidny fotel – czyli komfort i bezpieczeństwo

Podczas wyboru fotela, konieczne jest sprawdzenie, z jakiego materiału został wykonany. Bardzo ważne, żeby nasz mebel był łatwy do wyczyszczenia oraz utrzymania higieny. Warto pamiętać, że na jasnym odcieniu, wszystkie zabrudzenia będą widoczne. Z tego względu tak ważny jest wybór odpowiedniej powierzchni. Gdy wybieramy fotel, musimy rozważyć, czy zamierzamy go przemieszczać. Jeśli ma on być ruchomy, trzeba sprawdzić, czy kółka są wyposażone w dobre zabezpieczenia. Natomiast, jeśli fotel nie będzie zmieniał położenia, należy dowiedzieć się, czy posiada solidną podstawę. Gdy wybieramy takowy mebel do naszego gabinetu kosmetycznego, konieczne jest rozważenie, jakie sterowanie najbardziej by nam odpowiadało- hydrauliczne czy elektryczne. Dodatkowo istotne jest ścisłe określenie, jakie zabiegi będziemy wykonywać i wybrać fotel, który będzie komfortowy dla klientów. 

Odpowiedni taboret dla kosmetyczki

Podczas urządzania gabinetu kosmetycznego, w głównej mierze myśli się o bezpieczeństwie i wygodzie klientów. Jednak osoba wykonująca zabiegi jest równie ważna i musi mieć zapewniony odpowiedni standard pracy. Dlatego, gdy szukamy taboretu dla kosmetyczki, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał wykonania . Higiena i czystość kosmetyczki jest bardzo ważna, gdyż jest wizytówką salonu i powinna posiadać nienaganny wygląd. Należy wybrać taboret w odpowiednim wymiarze i kształcie, żeby każdy z zabiegów mógł być bezproblemowo wykonany. Powinniśmy zastanowić się, czy pragniemy siedziska z oparciem, czy bez. Jeśli zdecydujemy się na oparcie, poszukajmy odpowiednio wyprofilowanego do naszej postawy. Należy również sprawdzić kółka, które powinny sprawiać, że poruszanie będzie łatwe, a my nie będziemy zostawiać na podłodze śladów lub zarysowań. 

Lampa przystosowana do zabiegów

Gdy kupujemy meble i urządzenia do gabinetu kosmetycznego, musimy pamiętać o zakupie lampy z lupą. Jest ona niezbędna podczas zabiegów oczyszczających, regulacji brwi, a nawet, gdy wykonujemy pedicure. Podczas wyboru sprzętu, należy zwrócić uwagę szkło oraz jej moc. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych często stosowane są lampy z dwoma powiększającymi szkłami, które ułatwiają zbliżenie na odpowiedni punkt. Można wybierać także spośród lamp mocowanych do stolików oraz lampy na statywie na kółkach. Jeżeli wykonujemy tylko manicure, lampa biurkowa bezcieniowa z podłużną świetlówką LED sprawdzi się doskonale. 

Meble do przechowywania wszelkich produktów

Podczas zagospodarowywania gabinetu kosmetycznego trzeba pamiętać o najistotniejszym sprzęcie, bez którego nie wykonamy zabiegów. Jednak istotne są również meble, w których będziemy mogli przechować produkty oraz narzędzia. Warto zakupić przeszkloną gablotkę, w której wystawimy kosmetyki na sprzedaż. Wiele Pań ceni sobie produkty zakupione z zaufanych źródeł, z tego względu wybierają właśnie te, z polecenia kosmetyczek. Należy również wyposażyć gabinet kosmetyczny w półki, czy też regały, do których będziemy mieć łatwy dostęp. Dzięki temu ułatwimy sobie pracę, a nasze działania będą profesjonalne. Pamiętajmy, żeby cenić swój czas i klientów. Chaotyczne poszukiwanie potrzebnych akcesoriów może świadczyć o braku fachowości. 

Najistotniejsze artykuły jednorazowego użytku

Gdy już wiesz, jakie meble i sprzęt musi posiadać gabinet kosmetyczny, zastanów się, co będzie potrzebne, żeby przygotować go na otwarcie. Oczywiście, są to wszelkie artykuły jednorazowe. Można do nich zaliczyć rękawiczki, patyczki do manicure, bloczki polerskie, czy też waciki bezpyłowe. Są to produkty konieczne, żeby zapewnić higienę i bezpieczeństwo. Warto zaopatrzyć się w znaczne ilości takich artykułów, a także mieć bezproblemowy dostęp do nich. Może nam to ułatwić współpraca z wybraną hurtownią i dostawcą. Dzięki temu mamy szansę na znaczne rabaty w przyszłości, a nawet uzyskanie miana gabinetu partnerskiego, przez co łatwiej będzie nam wypromować gabinet. 

Wyróżnij swój gabinet, dzięki innowacyjnym urządzeniom

Warto zastanowić się, czym można się wyróżnić na tle innych gabinetów kosmetycznych. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi łatwiej będzie zyskać rzeszę klientek, które pragną wypróbować innowacyjne zabiegi. Należy jednak wziąć pod uwagę, jakie zabiegi będziemy robić w salonie. Jeżeli wykonujemy tylko manicure oraz pedicure, warto zainwestować w świetną lampę UV oraz wysokiej jakości frezarkę, najlepiej od znanej marki. Jeśli jednak chcemy poszerzać horyzonty i wykonywać zabiegi na twarz oraz ciało, można zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala nam na rozpieszczanie klientów np. peelingiem kawitacyjnym. Na popularności zyskuje także infuzja tlenowa, która łagodzi stany zmęczenia i odmładza. Dlatego, jeśli chcemy wyróżnić salon, warto zakupić takowe urządzenie najwyższej jakości i wykonywać ten zabieg profesjonalnie, we własnym gabinecie. Z pewnością zyska on sporą rzeszę fanek. 

angielski