Najważniejsze zalety inwestycji w apartamenty górskie

Osoby szukające pomysłu na biznes w górach mają przed sobą wiele możliwości wyboru. Jedną z nich jest zainwestowanie w rynek nieruchomości a dokładniej – skorzystanie z oferty zatytułowanej „sprzedaż apartamentów w górach”. Jak wiadomo, góry to niezwykle atrakcyjny turystycznie region. Przez cały rok odwiedza je wiele osób spragnionych pięknych widoków i wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Możliwość posiadania luksusowego apartamentu lub jednego z jego lokali użytkowych jest łatwo dostępna dla każdego zainteresowanego inwestora, dzięki dużemu rozwojowi tej branży w ostatnich latach. Inwestując w apartament górski można liczyć na co najmniej siedmioprocentowy zwrot w skali roku. Szczególnie popularny stał się bezobsługowy model biznesowy, który nie wymaga od inwestora praktycznie żadnego zaangażowania. Nie należy jednak podejmować decyzji o zakupie pod wpływem impulsu. Najpierw trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy takiego przedsięwzięcia. Jakie zalety wynikają z inwestycji w apartament położony w górach?

Model bezobsługowy

apartamenty w górach
Apartamenty w górach

Wiadomo, że najważniejszym czynnikiem niezbędnym do rozpoczęcia biznesu polegającego na wynajmowaniu apartamentu w górach, jest posiadany kapitał pieniężny. Bezobsługowy model biznesowy to popularna forma inwestycji, którą kuszą firmy prowadzące sprzedaż apartamentów w górach. Głównym zadaniem inwestora w tym przypadku jest podpisanie umowy oraz zapłacenie należnej kwoty sprzedającemu i tyle wystarczy, by zacząć zarabiać. Można w ten sposób zyskać nawet 7 % zwrotu z takiej inwestycji, w skali roku. Długoletnia umowa najmu gwarantuje inwestorowi zarządzanie nieruchomością przez kontrahenta. Nie musi więc martwić się o żadne koszty związane, na przykład, z utrzymaniem i konserwacją wyposażenia apartamentu, marketingiem i pozyskiwaniem klientów, ani ich obsługą. Istotny jest fakt, iż w wybranym przez siebie czasie inwestor może przeznaczyć apartament na własne potrzeby związane z wypoczynkiem podczas wyprawy w góry. Taka forma inwestycji jest specyficzną lokatą, umożliwiającą bezpieczne i efektywne pomnażanie majątku. Inwestor uzyskuje pełne prawa własności i księgę wieczystą. Możliwa jest, ponadto, rezygnacja z takiego przedsięwzięcia w dowolnym momencie. Inwestorzy oferujący sprzedaż apartamentów w górach wskazują szereg zalet z podjęcia takiej działalności, które każdy powinien  rozważyć i dobrze przemyśleć, aby osiągnąć z niej zamierzone korzyści. Nie można prowadzić żadnego biznesu bez wcześniejszej analizy jego rentowności.

Zyski przez cały rok

To, co stale wymaga podkreślenia przy wyborze miejsca inwestycji, to przewaga gór nad morzem – w związku z tym, że sezon w górach trwa praktycznie cały rok. Zarówno zimą jak i latem odwiedza je wiele turystów, mogących zostać klientami inwestora zastanawiającego się nad skorzystaniem z propozycji firmy oferującej sprzedaż apartamentów w górach. Przy czym – dla porównania – sezon nad morzem tak naprawdę trwa tylko latem, kiedy panują sprzyjające warunki przebywania na plaży i kąpieli w morzu. Podczas gorszej pogody plaże są puste i mało osób decyduje odwiedzić się to miejsce. Góry natomiast zimą przyciągają trasami narciarskimi i innymi zimowymi rozrywkami. Nie ma co się oszukiwać, że pomimo mnogości ofert w dziale „sprzedaż apartamentów w górach”, ich cena jest nadal dość wysoka i uważana przez wielu inwestorów za jedyną wadę. Bowiem posiadanie apartamentu w górach, to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Na zrealizowanie takiej transakcji trzeba wyłożyć ponad kilkaset tysięcy złotych. Niemniej jednak możliwość spędzenia czasu w górach o dowolnej porze roku, czy to latem, czy to zimą jest już potrzebą wyższego rzędu, której zaspokojenie gwarantuje niemałą satysfakcję i zadowolenie. Trzeba zatem inwestować w apartamenty zlokalizowane w miejscowościach górskich, które przez cały rok zapewniają atrakcje turystom.

Sprzedaż apartamentów w górach to oferta, z której warto skorzystać jeśli inwestor chce wyłożyć kapitał w nieruchomość przynoszącą zyski i umożliwiającą mu wypoczynek w dowolnej porze roku. Najpopularniejszą lokalizacją takich apartamentów jest oczywiście Zakopane, co przekłada się na niekiedy niemal kosmiczne ceny za metr kwadratowy, a więc takie w przedziale od dziewięciu do szesnastu tysięcy złotych. Co prawda Zakopane najchętniej odwiedzane jest przez turystów zimą, ale popularność tego miasta i liczne atrakcje sprawiają, że sezon trwa tu praktycznie cały rok. Coraz częściej inwestorzy decydują się na inwestycje na zasadzie aparthotelu. Polega ona na tym, iż kupując apartament w danym hotelu w momencie, kiedy nie jest on wykorzystywanie przez właścicieli, wynajmuje się go przyjezdnym. W takiej sytuacji roczny dochód dla inwestorów jest szacowany na około 10 % początkowego wkładu finansowego. Niewątpliwie zakup apartamentu w górach ma wiele zalet, które mogą przynieść zarówno zyski dla ich właścicieli jak i stać się niezastąpionym miejsce na wypoczynek i regenerację sił.

Dodaj komentarz