Najważniejsze zalety inwestycji w apartamenty górskie

Najważniejsze zalety inwestycji w apartamenty górskie. Osoby szukające pomysłu na biznes w górach mają przed sobą wiele możliwości wyboru. Jedną z nich jest zainwestowanie w rynek nieruchomości a dokładniej – skorzystanie z oferty zatytułowanej „sprzedaż apartamentów w górach”. Jak wiadomo, góry to niezwykle atrakcyjny turystycznie region. Przez cały rok odwiedza je wiele osób spragnionych pięknych widoków i wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Możliwość posiadania luksusowego apartamentu lub jednego z jego lokali użytkowych jest łatwo dostępna dla każdego zainteresowanego inwestora, dzięki dużemu rozwojowi tej branży w ostatnich latach. Inwestując w apartament górski można liczyć na co najmniej siedmioprocentowy zwrot w skali roku. Szczególnie popularny stał się bezobsługowy model biznesowy, który nie wymaga od inwestora praktycznie żadnego zaangażowania. Nie należy jednak podejmować decyzji o zakupie pod wpływem impulsu. Najpierw trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy takiego przedsięwzięcia. Jakie zalety wynikają z inwestycji w apartament położony w górach?

Model bezobsługowy

Wiadomo, że najważniejszym czynnikiem niezbędnym do rozpoczęcia biznesu polegającego na wynajmowaniu apartamentu w górach, jest posiadany kapitał pieniężny. Bezobsługowy model biznesowy to popularna forma inwestycji, którą kuszą firmy prowadzące sprzedaż apartamentów w górach. Głównym zadaniem inwestora w tym przypadku jest podpisanie umowy oraz zapłacenie należnej kwoty sprzedającemu i tyle wystarczy, by zacząć zarabiać. Można w ten sposób zyskać nawet 7 % zwrotu z takiej inwestycji, w skali roku. Długoletnia umowa najmu gwarantuje inwestorowi zarządzanie nieruchomością przez kontrahenta. Nie musi więc martwić się o żadne koszty związane, na przykład, z utrzymaniem i konserwacją wyposażenia apartamentu, marketingiem i pozyskiwaniem klientów, ani ich obsługą. Istotny jest fakt, iż w wybranym przez siebie czasie inwestor może przeznaczyć apartament na własne potrzeby związane z wypoczynkiem podczas wyprawy w góry. Taka forma inwestycji jest specyficzną lokatą, umożliwiającą bezpieczne i efektywne pomnażanie majątku. Inwestor uzyskuje pełne prawa własności i księgę wieczystą. Możliwa jest, ponadto, rezygnacja z takiego przedsięwzięcia w dowolnym momencie. Inwestorzy oferujący sprzedaż apartamentów w górach wskazują szereg zalet z podjęcia takiej działalności, które każdy powinien  rozważyć i dobrze przemyśleć, aby osiągnąć z niej zamierzone korzyści. Nie można prowadzić żadnego biznesu bez wcześniejszej analizy jego rentowności.

Polecamy:

Zyski przez cały rok

Najważniejsze zalety inwestycji w apartamenty górskieTo, co stale wymaga podkreślenia przy wyborze miejsca inwestycji, to przewaga gór nad morzem – w związku z tym, że sezon w górach trwa praktycznie cały rok. Zarówno zimą jak i latem odwiedza je wiele turystów, mogących zostać klientami inwestora zastanawiającego się nad skorzystaniem z propozycji firmy oferującej sprzedaż apartamentów w górach. Przy czym – dla porównania – sezon nad morzem tak naprawdę trwa tylko latem, kiedy panują sprzyjające warunki przebywania na plaży i kąpieli w morzu. Podczas gorszej pogody plaże są puste i mało osób decyduje odwiedzić się to miejsce. Góry natomiast zimą przyciągają trasami narciarskimi i innymi zimowymi rozrywkami. Nie ma co się oszukiwać, że pomimo mnogości ofert w dziale „sprzedaż apartamentów w górach”, ich cena jest nadal dość wysoka i uważana przez wielu inwestorów za jedyną wadę. Bowiem posiadanie apartamentu w górach, to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Na zrealizowanie takiej transakcji trzeba wyłożyć ponad kilkaset tysięcy złotych. Niemniej jednak możliwość spędzenia czasu w górach o dowolnej porze roku, czy to latem, czy to zimą jest już potrzebą wyższego rzędu, której zaspokojenie gwarantuje niemałą satysfakcję i zadowolenie. Trzeba zatem inwestować w apartamenty zlokalizowane w miejscowościach górskich, które przez cały rok zapewniają atrakcje turystom.

Sprzedaż apartamentów w górach to oferta, z której warto skorzystać jeśli inwestor chce wyłożyć kapitał w nieruchomość przynoszącą zyski i umożliwiającą mu wypoczynek w dowolnej porze roku. Najpopularniejszą lokalizacją takich apartamentów jest oczywiście Zakopane, co przekłada się na niekiedy niemal kosmiczne ceny za metr kwadratowy, a więc takie w przedziale od dziewięciu do szesnastu tysięcy złotych. Co prawda Zakopane najchętniej odwiedzane jest przez turystów zimą, ale popularność tego miasta i liczne atrakcje sprawiają, że sezon trwa tu praktycznie cały rok. Coraz częściej inwestorzy decydują się na inwestycje na zasadzie aparthotelu. Polega ona na tym, iż kupując apartament w danym hotelu w momencie, kiedy nie jest on wykorzystywanie przez właścicieli, wynajmuje się go przyjezdnym. W takiej sytuacji roczny dochód dla inwestorów jest szacowany na około 10 % początkowego wkładu finansowego. Niewątpliwie zakup apartamentu w górach ma wiele zalet, które mogą przynieść zarówno zyski dla ich właścicieli jak i stać się niezastąpionym miejsce na wypoczynek i regenerację sił.

Zobacz również:

angielski