Pieluchomajtki dla dorosłych

Każdy, kto chociaż raz borykał się z problemem nietrzymania moczu wie, jak nieprzyjemna potrafi być ta dolegliwość. Powoduje ogromny dyskomfort funkcjonowania, obniża pewność siebie i utrudnia wykonywania nawet najprostszych życiowych czynności. Osoby te nie raz najadł się wstydu, gdy wiadomość o tej chorobie dotarła do znajomych. Autentyczny koszmar, prawda? Na szczęście firmy farmaceutyczne dla wszystkich osób, które mają kłopot z pęcherzem, wymyśliły kilka rozwiązań, które mogą pomóc walczyć z tą nieprzyjemną przypadłością. Najskuteczniejszym z nich są pieluchomajtki dla dorosłych.

Zyskują one coraz większą popularność wśród osób mających problem z pęcherzem. Są łatwe w użyciu, niedrogie a przy tym zapewniają wygodę korzystania podczas wykonywania codziennych zajęć. To idealny sposób łagodzenia skutków problemów z nietrzymaniem moczu. Poznaj zalety użytkowania pieluchomajtek dla dorosłych oraz jak dobrać właściwe pieluchomajtki do potrzeb osoby z problemami z pęcherzem.

Komfort użytkowania dla wszystkich, którzy nie kontrolują oddawania moczu

Nietrzymanie moczu wciąż jest tematem tabu. Trudno się temu dziwić, to problem bardzo wstydliwy, powodujący duży dyskomfort a u wielu osób wywołujący prześmiewczy śmiech. Między innymi dlatego tak niewiele można się dowiedzieć o metodach zapobiegawczych, mających uchronić osobę chorą przed nieprzyjemną sytuacją, gdy nie zdoła powstrzymać nacisku pęcherza. Jednym z najskuteczniejszych metod zapobiegawczych jest używanie pieluchomajtek dla dorosłych. Idealnie sprawdzają się w walce z niekontrolowanym oddawaniem moczu. Dzięki łatwemu użytkowaniu, można z nich korzystać podczas wykonywania wielu czynności, nawet nie odnotowując ich obecności. To duża zaleta dla osób, które muszę przez długi czas przebywać w jednym miejscu bez możliwości wyjścia do łazienki np. pracownicy na halach produkcyjnych.

Wbrew panującej opinie pieluchomajtki dla dorosłych wcale nie są przeznaczone wyłącznie dla osób starszych. Nie tylko oni chorują na problemy z pęcherzem – obecnie także dużo młodsi ludzie, przeważnie kobiety, mają kłopot z kontrolowanym opróżnianiem pęcherza i prawidłowym oddawaniem moczu. Bez znaczenia na wiek, każdy może poczuć się taką sytuacją mocno zażenowany. Sięgając po właściwe pieluchomajtki może zapewnić sobie komfort, a przy tym przestać się zamartwiać i ukrywać ze swoją dolegliwością.

Pieluchy dla dorosłych – jakie mają zalety?

Pieluchomajtki dla dorosłychNajtrudniej jest przełamać barierę, która blokuje wielu, zwłaszcza młodych ludzi, przed założeniem pieluchomajtek. Warto jednak pokonać takie myślenie, ponieważ niewątpliwie z użytkowania tego rodzaju zabezpieczenia płyną same korzyści. Pieluchomajtki dla dorosłych są przede wszystkim bardzo chłonne, zapobiega to przeciekaniu, dzięki czemu możemy uniknąć niezręcznych sytuacji w miejscu pracy czy też szkole. W zależności od wybranego modelu, różnią się między sobą poziomem chłonności. Tutaj powinniśmy się chwilę zatrzymać, by jasno określić swój problem z trzymaniem moczu. Dla niektórych osób, mających poważniejsze problemy z pęcherzem potrzebne będą bardziej chłonne, innym wystarczą najbardziej podstawowe wersje. Inne są też pieluchomajtki, które należy zakładać zimą, wówczas pijemy mniej płynów, a inne w ciepłych miesiącach, gdy spożywamy dużo płynów. 

Pieluchomajtki dla dorosłych mają przede wszystkim zapewniać komfort, niezależnie od sytuacji i miejsca, w jakiej znajdzie się osoba mająca problemy z pęcherzem. Na ogół producenci tworzą szeroką gamę kształtów z elastycznych materiałów, co pozwala dopasować je bezpośrednio do ludzkiej figury. Ważne by wybrany model nie ulegał podwijaniu się i nie uwierał użytkownika. Co ważne dla osób korzystających z pieluchomajtek, nie sposób ich dostrzec gołym okiem, ponieważ schowane są bezpiecznie pod ubraniem, idealnie przylegając do ciała. Stworzone są taki sposób, by skóra mogła zawsze oddychać, zabezpieczając przed powstaniem niepotrzebnych odparzeń.

Wersja dla kobiet i mężczyzn 

Pieluchomajtki dla dorosłych przygotowywane są zazwyczaj w kilku rozmiarach. Wiadomo, że kobieca wersja będzie wyglądać nieco inaczej, będąc zazwyczaj w mniejszych rozmiarach niż egzemplarze tworzone dla mężczyzn. Dopasowanie jest kluczowe do komfortowego użytkowania. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do ciała człowieka, pieluchomajtki nie będą przeszkadzać w trakcie chodzenia ani uwierać przy wykonywaniu zbyt gwałtownych ruchów. Dzięki temu mogą być skutecznie używane podczas wykonywania pracy na produkcji czy też przy uprawiania sportu.

Koniecznie należy pamiętać, że pieluchomajtki dla dorosłych to jedynie rodzaj zabezpieczenia się przed przykrymi skutkami nietrzymania moczu a nie lek, który miałby przeciwdziałać chorobie. Właśnie dlatego każdy, kto diagnozuje u siebie problem z nietrzymaniem moczu, powinien w pierwszej kolejności udać się do lekarza. On powinien przepisać odpowiednie leki, przedstawić sposoby wyleczenia dolegliwości oraz zalecić korzystanie z pieluchomajtek jeśli dana osoba ma dużo ruchu. 

angielski