Podstawy stylizacji paznokci przy użyciu lakieru hybrydowego

Podstawy stylizacji paznokci przy użyciu lakieru hybrydowego: marzysz o pięknych, zadbanych i cudownie ozdobionych paznokciach niczym z najlepszego salonu kosmetycznego, ale nie możesz pozwolić sobie na taki wydatek? A co jeżeli dowiesz się, że możesz zrobić je samodzielnie, w domowym zaciszu? Przy pomocy lakieru hybrydowego wykonasz na swoich paznokciach piękne zdobienia, które utrzymają się na nich przez długi czas – dzięki czemu nie będziesz musiała martwić się o ciągłe poprawki. Jeżeli jesteś już wprawiona w malowaniu paznokci, to nauka nakładania lakieru hybrydowego nie zajmie Ci dużo czasu – wystarczy, że będziesz przestrzegać reguł i zasad związanych z nakładaniem hybryd. Nie czekaj dłużej, znajdź odpowiedni sklep z akcesoriami do paznokci i szybko kup potrzebne rzeczy. Co należy kupić na początek? Jak rozpocząć przygodę z lakierem hybrydowym? Czego należy się wystrzegać, a czego przestrzegać? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Niezbędne produkty, które musisz posiadać

Jeżeli wcześniej nie miałaś styczności z wykonywaniem paznokci hybrydowych, to musisz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne przyrządy. Być może wydawało Ci się, że wystarczy zakup odpowiedniej lampy i kilku lakierów, ale niestety tak nie jest. Do prawidłowego wykonania manicure hybrydowego potrzebnych jest co najmniej kilka podstawowych przyrządów i produktów. Oto minimalna lista wymagań:

  • lampa LED/UV,
  • lakier hybrydowy,
  • przyrządy do usuwania skórek,
  • pilniczek o gradacji 80/100,
  • bloczek polerski,
  • waciki bezpyłowe,
  • baza,
  • top
  • oraz cleaner.

Wyżej wymienione produkty z pewnością wystarczą, aby wykonać podstawowy manicure hybrydowy – wszystkie są dostępne w internetowych sklepach z artykułami do paznokci lub w hurtowniach kosmetycznych. Możesz także kupić dodatkowe produkty, które będą pomocne przy wykonywaniu zdobień, takie jak np. różnego rodzaju pyłki (syrenka, lustro, kameleon) czy też stemple – za pomocą których wykonasz przepiękne zdobienia bez dużego wysiłku.

Przygotowanie paznokci i nałożenie lakieru hybrydowego

Manicure hybrydowy powinno zaczynać się od nadania paznokciom zaplanowanego kształtu i usunięcia skórek. Następnie należy zmatowić i odtłuścić płytkę paznokcia. Matowienia dokonuje się poprzez wykorzystanie specjalnego bloczku polerskiego, odtłuszczenia natomiast można dokonać przy użyciu cleanera i wacików bezpyłowych. Następnym, a przy tym bardzo istotnym, krokiem jest nałożenie bazy. Jest to bezbarwny produkt pozwalający na uzyskanie równej powierzchni na płytce paznokcia – do której następnie przyczepi się lakier hybrydowy. W celu użycia bazy, należy nałożyć jej cienką i bardzo precyzyjną warstwę na płytkę paznokcia, po czym utrwalić przy użyciu lampy. Przy wykonywaniu tego kroku bardzo ważne jest to, aby pamiętać o zabezpieczeniu miejsca od którego najczęściej zaczynają się uszkodzenia – czyli wolnego brzegu paznokcia. Po zabezpieczeniu brzegu i utrwaleniu bazy należy odczekać około 60 sekund, a następnie zmyć z powierzchni paznokcia lepką warstwę dyspersyjną.

Podstawy stylizacji paznokci przy użyciu lakieru hybrydowegoPo odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia można przejść do najważniejszego kroku, czyli nakładania lakieru hybrydowego. Lakieru takiego używa się dokładnie tak samo jak zwykłego lakieru, jednak lakier hybrydowy do paznokci nie zastyga wraz z upływem czasu i trzeba utrwalić go w lampie. Ilość warstw, którą nałożysz na paznokcie zależy tylko i wyłącznie od wybranego koloru i oczekiwanego efektu. Jeżeli chcesz uzyskać mocne krycie, to z pewnością potrzebne będzie kilka warstw lakieru, jeżeli natomiast zależy Ci na delikatnym, naturalnym efekcie to może okazać się, że jedna warstwa będzie wystarczająca. Każdą warstwę należy utwardzić w lampie, to ile czasu potrzeba na ten krok zależy w głównej mierze od wybranego koloru. Jasne lakiery utrwalą się zdecydowanie szybciej – wystarczy im do tego około 30-60 sekund. Z kolei ciemne kolory potrzebują dłuższego czasu utwardzania – nawet około 120 sekund. Na koniec pozostaje już tylko użycie topu, utwardzenie całości w lampie i przemycie paznokci cleanerem. Tak wykonany manicure hybrydowy może być zarówno efektem finalnym, jak i bazą pod zdobienia.

Wykonywanie zdobień

Kiedy już wprawisz się w nakładaniu lakieru hybrydowego możesz przejść do nieco trudniejszej czynności jaką jest wykonywanie zdobień. Bardzo często podczas używania lakierów hybrydowych popularne jest stosowanie różnego rodzaju pyłków – gdyż pozwalają one osiągnąć bardzo szybkie, a niekiedy także spektakularne, efekty. Produkty takie można kupić w wielu sklepach kosmetycznych online. W sklepach takich znaleźć można także różne przyrządy, które pomogą w wykonywaniu zdobień przy użyciu lakierów. Wykonywanie zdobień za pomocą lakierów hybrydowych jest dużo łatwiejsze niż przy użyciu zwykłych lakierów do paznokci. Dlaczego? Otóż jest to spowodowane głównie tym, że produkty te nie wysychają w związku z czym można z nimi pracować długo i poprawiać je do woli. Kolejną istotną kwestią jest to, że wzory maluje się na utwardzonej już warstwie lakieru hybrydowego, w związku z czym, gdy zdobienie nam się nie spodoba, to możemy je wytrzeć bez obaw o to, że nasza baza ulegnie uszkodzeniu.